EN    RU
Головна > Новини

Новини


ПРООН презентувала на виставці “Промисловий холод” проект “Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу ГХФВ в регіонах країн з перехідною економікою”

Під час виставки “Промисловий холод 2017” 21-23 лютого 2017 р. відбулись заходи по презентації програми “Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу ГХФВ в Україні”, виконавцем якої є Програма розвитку ООН в Україні. У своєму виступі на урочистому відкритті виставки керівник проекту п. Тараба А.В. наголосив, що ПРООН в Україні ставить своєю метою організаційне та фінансове забезпечення реалізації життєво важливих проектів в Україні, як країні з перехідною економікою. Один з таких проектів – прискорення вилучення з обігу гідрохлорфторвуглеців, як холодоагентів в холодильній техніці та кондиціюванні у відповідності з Монреальським протоколом про захист Озонового шару Землі.


Нещодавно прийняте міжнародним співтовариством рішення про визнання синтетичних холодоагентів, як таких, що сприяють глобальному потеплінню, значно загострило цю проблему. ПРООН реалізує в Україні конкретні заходи по створенню законодавчої бази, організовує підготовку за кордоном фахових викладачів, сприяє науко-технічному забезпеченню лабораторій навчальних закладів та сертифікаційних курсів та інше.

Під час роботи виставки був проведений семінар, на якому презентовані доповіді “ Екологічні аспекти розвитку індустрії штучного холоду”, доповідач Возний В.Ф., президент ВГО “Спілка холодильщиків України” та “Природні холодоагенти – сучасна реальність”, доповідач Хмельнюк М.Г, д.т.н., проф. ОНАХТ. У виступах та дискусії наголошувалось, що Кігалійська(жовтень 2016 р.) поправка до Монреальського протоколу фактично визначила гідрохлорфторвуглеці, як токсичні речовини, що одночасно сприяють Глобальному потеплінню. Таким чином, крім озонобезпечних вимог до холодоагентів холодильного обладнання приєднались вимоги, а майбутньому й нормативи, щодо енергоефективності холодильних систем в цілому.

Слід зазначити, що ПРООН планує в подальшому використовувати платформу виставки “Промисловий холод”, як інформаційно-освітній чинник у процесі реалізації вказаного проекту.

13.03.2017